2018 Yeni Citroen C4 Cactus

Citreon’i Crossover C segmentinde ürettiği yeni aracı C4 Cactus, yeni tasarımı ve geliştirilen özellikleri ile ülkemizdeki yerini almış durumdadır. 2018 yeni citroen c4 cactus bir önceki modelinin her anlamda çok daha gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Sifiraracal.com internet sitesinde daha ayrıntılı bir şekilde incelemesi yapılan bu model gerek donanımsal gerekse tasarım anlamında oldukça yenilikçi ve modern bir yapıya bürünmüştür. Tasarımdaki tüm detaylar oldukça ince bir çalışmanın ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır, motor ve donanımdaki iyileştirmeler  ile 2018 yılına oldukça iyi bir giriş yapmıştır. Fiyatı ise 87.800 TL’den başlayıp 124.700 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yeni C4 Cactus Yakıt tüketimi ise şehir içi (5,1), şehir dışı (3,9), ortalama(4,3) /100 g,km olacağı ön görülmektedir.

Citroen C4 Cactus Yenilikleri

Araçta fiziki olarak ve hacimsel olarak gözle görülür farklar bulunmamaktadır. Hissedilen değişiklikler tasarım ve donanım kısmında görülmektedir.  Aracın uzunluğunda sadece 2 cm artış olmuş ve 4 metre 17 cm olmuştur. Yüksekliğinde ise herhangi bir değişime gidilmemiştir. 358 litre bagaj hacmi olan araç koltukların katlanması ile birlikte 1170 litreye kadar çıkabilmektedir.

Tasarım kısmında ise oldukça etkileyici yenilikler gözlemlenmiştir. Bir önceki modelin en önemli özelliği olarak gösterilen darbeyi emen airbumplar ön taraftan alınıp görselliği arttırmak adına alt kısma alınmıştır. Led gündüz farları daha da büyütülerek araca daha komple bir hava kazandırılmış, daha geniş olan arka stop lambalarında ise 3d efektli led lambalar kullanılmıştır. Bunlar 2018 yeni Citroen C4 Cactus tasarım özellikleri olarak söyleyebiliriz. En önemli yeniliklerden biri olarak anahtarsız çalıştırma sistemi getirilmiş. Bu yeni modelde ilk modelde eksil olan tasarım ve konfor açısından birçok eksiğin giderildiği görülmüştür. Sıfır araç almak isteyen için 2018 yeni Citroen C4 Cactus yenilikleri ve diğer modele göre artıları bu şekildedir.

Citroen C4 Cactus Donanımları

Yeni Citroen Castus modeli 8 değişik kaporta rengi, 28 farklı dış kombin tercihi ve 6 adet 16 ve 17 inç jant seçeneği ile sizlerin karşısındadır. Bunların yanı sıra Android Auto ve Apple Car Play destekli 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, 3 boyutlu navigasyon sistemi, 12 sürüş asistanı gibi özellikler de sunuluyor. Kör nokta tanıma, geri görüş sistemi, otomatik park yapma imkânı, otomatik trafik işareti tanıma, yorgunluk tanıma sistemi, dönüşe duyarlı sis farları ve Grip Control yani kar, çamur ve kum modunu kapsayan sürüş modları da yeni nesil Citroen Cactus donanımları olarak sıralamak mümkündür.

2018 yeni Citroen C4 Cactus donanım özelliklerini bu şekilde sıralamak mümkündür. Sıfır araç almak isteyen için bu model ve daha birçok marka ve model arabaların inceleme ve karşılaştırmalarını sıfıraraçal.com internet sitesi üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz.

Kaynak:https://www.sifiraracal.com/citroen-modelleri/c4-cactus

 

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir