esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

C Class IP Seoya Etkisi

10 ay önce
445 kez görüntülendi

C Class IP Seoya Etkisi
seo

Merhaba değerli seo uzmanı ve webmaster arkadaşlarım. Bu yazımızda herkes tarafından farklı olarak yorumlanan bir durumu ele almak istiyorum. Tecrübelerim ve deneyimlerime göre yaşadıklarımı ve düşüncelerimi paylaşarak sizlerinde varsa farklı bakış açınızı yorumlarınızla desteklemeniz veya karşıt fikirlerinizi belirtmenizi beklerim. Nihayetinde tartışarak fikir teatisi yaparak ortak bir payda da buluşabiliriz.

Öncelikle class ip nedir onu irdeleyelim. Teknik bir terim olması nedeniyle yüzeysel olarak herkesin dilinde olan bu yapı bilgim dahilinde şu şekilde olmaktadır. Bir ip bloğu diyelimki 255.281.78.225 olsun. görüldüğü üzere 4 ayrı bölümlenmiş vaziyettedir. İlk bölüme A class, ikinci bölüme -281- B class, üçüncü bölüme -78-  C Class ve son bölümdeki -225- D class ip birimleri diyebiliriz.

Şimdi ülkemizde sunucu hizmeti veren yerler genellikle bir kaç blok sahibi olup sizlere ns1.siteadı.com ve ns2.siteadı.com gibi benzerlikte tercih edebileceğiniz tanımlar sunmaktadır. Genelde 2 ip ye sahip barındırma hizmeti veren hosting firmaları büyüklüğüne göre bu sayıyı artırabilmektedirler. Bizlerin burada tercih ettiği ve en çok dilimizde olan C class ip talebi ile alakalıdır.

Gönül ister ki hepimizin parasal durumu uygun olsa da tüm kaynaklarımız A class olsa. Ancak bayii paketlerimizde firma ile olan anlaşma gereği C class bile olsa bizler için oldukça uygun. Geçenlerde bir hosting firmasından farklı ip ihtiyacım nedeniyle uygun fiyata barındırma hizmeti aldım. Hepimizin mali durumu maalesef farklı yerlerden kaynak açmaya yetmeyebiliyor. Bir çok seo uzmanı arkadaşım belkide hiç kendi kaynağını ana dizin olarak kullanmıyor ve free bloglardan temin edebiliyor.

Google botları sitenize gelen bağlantıların kaliteli olması ve sizin değilde başka bir site sahibinin verdiğini göstermeniz için bir araç olan ip çeşitliliği aynı backlink çeşitliliği için inşa etmeye çalıştığınız kaynaklarınızla aynı şekilde değer vermektedir. Hep aynı ip den gelen backlink ile farklı class ip lerden gelen bağlantının değerini sanırım tartışamayız. Sitenize getirmeyi sağladığınızı kaliteli bağlantıların arama sonuçlarında daha hızlı yükseliş ivmesi göstermesi için kullanmanızı öneriyorum.

Basit bir testle bunu deneyebilirsiniz. umarım sonuçlar kısa sürede size doğru tercih ettiğinizi gösterir. Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji Dünyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık