esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Doğal Backlink ve Yapay Backlink?

11 ay önce
378 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Kısaca özetlemek gerekirse bir web sitesinin arama motoru sıralaması nitelikli içerik ve baclinklere dayalı olarak ilerleme kaydeder. Öncelikli hedefimiz özgün ve kullanıcılara bilgi verici içerik yazmak ve Google ve diğer büyük arama motorları için içerikleri başka bir şekilde yeniden yazmamak olmalıdır. Okuyucular sitenize içeriklerinizi ancak benzersiz bulurlarsa link verir. Bu doğal backlinkler, başka sitelerden parayla aldığınız yapay linklerden çok daha etkilidir.

Okuyucuların ilgisini çeken içerikler Google ve diğer arama motorları tarafından daha önemli bulunur. Sitenize link veren okuyucular iyi olmalı ve sitenizle uyumlu metin tutturucuya (anchor text) sahip olmalıdır.

Yapay backlinkleri bulmak ve doğru sitelerden edinmek daha çok zaman ve çaba ister. Google yönergelerine göre, “nofollow” özelliği olmadan yapılan paralı link teklifleri, ceza almanın en büyük sebebidir.  “nofollow” özelliği olan linkler satın alsanız bile link yükselişiniz ve akışınız eskisi gibi olmayacaktır. Bunun yerine, gerçekten nitelikli içerikler yazmak için çaba sarf etseniz, okuyucularınızdan kendiliğinden doğal linkler edinmede daha şanslı olduğunuzu göreceksiniz.

Nitelikli içerik yazmak da link edinmek de tekrarlayan bir süreçtir. Bu yüzden ne kadar çok nitelikli ve özgün içerik yazarsanız, o kadar çok doğal backlink edinme şansınız artacaktır. Bu şekilde de daha geniş kitlelere ulaşacak ve onlardan da linkler edineceksiniz. Bu döngü bu şekilde devam ederse SEO alanında çok başarılı noktalara ulaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan Disavow Nedir Disavow Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık