esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Feed Burner Nedir, Nasıl çalışır?

1 yıl önce
178 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Google tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulan Feed Burner bir webmaster aracıdır. Feed Burner’ın kullanılabilmesi için sisteme ücretsiz olarak üye olunması yeterlidir. Feed Burner hizmeti tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilen tek bir üyelikle birden fazla web sitesi için kullanılabilmektedir.

Feed Burner bir Google hizmeti olduğundan hizmeti alabilmeniz için bir Google hesabına sahip olmanız gerekiyor. Sisteme üye giriş yapıldıktan sonra daha önce sisteme giriş yapılan siteler sıralı şekilde listelenmektedir. Web sitelerinin altında  “Burn a feed right this instant. Type your blog or feed address here yazısı yazacaktır bu bölüme web sitenizin feed adresini yazmanız gerekmektedir. Böylelikle Feed Burner sistemine web sitenizin kaydını gerçekleştirmiş olursunuz. Feed ya da RSS uzantısını doğru yazarsanız hiç sorun olmayacaktır. Yanlış yazmanız durumunda sorun yaşarsınız. RSS takip kodunu kopyalayarak işinizi garantiye alabilirsiniz.

Feed Burner’da sitenize özel değişiklikler yapmanız mümkün. Örneğin sitenizdeki takipçi sayısını görmek için bir sayaç koyabilirsiniz. Bu sayacı koyarken renk seçenekleri de sunuluyor. Tabi siteniz için yapacağınız her değişiklik sitenize uygun olmalı. Yapacağınız değişiklikleri de kodlar aracılığı ile yapıyorsunuz. Örneğin renkleri. Renklerin kodlarını girerek değiştiriyorsunuz. Sitenizin görüntüsü de çekeceği ziyaretçi sayısını etkiler. Bunu unutmayalım.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık