esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Firefox Seo Eklentileri

1 yıl önce
197 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

İnternette gezmek adına kullandığımız Browserların bize Seo konusunda yardımcı olması normal bir şey. Bir siteyi yöneten herkesin mutlaka kullanması gereken bu basit eklentiler sayesinde Seo değerlerimizi, eksik ve hatalarımızı görebilecek ve zamanında müdahale edebileceğiz.
Live Http Headers
Bu Firefox eklentisi sayesinde sitemizin bağlantı giriş ve çıkışlarını kontrol edebiliriz. Sitemizdeki yönlendirmeleri görebiliriz. Diğer siteleri bu eklenti sayesinde başarılı bir şekilde inceleyebilir örnek alabiliriz. Firefox kullananların çok sık olmasa da zaman zaman kullanacaklarını düşündüğümüz bir eklentidir.
Google Global
Çok değerli bir eklenti diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Google’dan arama yaparken, Google bizim ilgilendiğimiz sonuçları bulmak için arama yaptığımız yer ile ilgili sonuçları bize vermeye çalışır. Yani en baştan Türkiye’de yaşayan ve Google.com.tr’den giren, bunun yanında Türkçe kelimelerle arama yapan kişiye Türkiye’den sayfalar gösterilecektir. Google’ın bu uygulaması kişiye en doğru sonucu gösterebilmek içindir. Sonuçta arama yaptığımızda karşımıza bilmediğimiz bir dilde sonuçlar çıktığında pekte memnun olmayız. Ama bazen dünya genelinde bir arama yapmak gerekebilir. Google’da bunu yapmanın hızlı bir yolu yok. Gelişmiş aramaları kullanmak zorundasınız. Google Global eklentisi sayesinde daha kolay aramalar yapabileceksiniz. Bir anahtar kelimenin belirlediğiniz kriterlerde, belirlediğiniz ülkelerde nasıl sıralandığını, belirlediğiniz ülkelerin ne tür aramalar yaptığını basit bir şekilde görebileceğiniz bir eklentidir.
Yslow
Yahoo tabanlı bir Firefox eklentisi. Siteniz yavaş ise bu eklenti ile çözüm bulabilirsiniz. Sorunları ve çözümleri belirlemek için Yahoo’nın veritabaını kullanır. Sitenizin hızını tespit edebileceğiniz ideal bir Firefox eklentisidir. Sitenizi neyin yavaşlattığını bulabilir ve erken müdahale edebilirsiniz. Arama motorlarının yavaş siteleri sevmediği hatta yavaş sitelerden kimsenin hoşlanmadığını söylememize gerek yok. Eklentinin kullanılabilmesi içi Firebug eklentisinin kurulu olması gerekmekte.
Firebug
Online bir şekilde bir sayfanın kodlarını inceleyebileceğiniz bir eklentidir. Deneme değişiklikleri yaparak görünüm ve kişiselleştirmede size yardımcı olur. Örneğin sitenizin bir kodunda değişikliğe gitmek istiyorsunuz. Acaba nasıl olur diye merak ediyorsunuz. Bu eklenti sayesinde kodlara müdahale ederek nasıl olacağını online şekilde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık