Gelibolu’da İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi

ÇANAKKALE’nin Gelibolu kazasında, ilköğrenim ve ortakokul talebeleri aralarında İstiklal Marşı’nı iyi okuma yarışması tertip etti.

Gelibolu 100’üncü Yıl Sulh Ortaokulu konferansa salonunda tertip eden yarışmaya, ilçe merkezinden 7 ilköğrenim ve 7 ortaokul olmak üzere toplamında 14 öğrenci katıldı. İlçe Ulusal Öğrenim Şube Müdürü Ahmet Can’ın konuşmasıyla başlayan yarışmada değişik yıl gruplarında öğrenciler İstiklal Marşı’nı en iyi biçimde okumak açısından birbirleriyle yarıştı. Talebelerin İstiklal Marşı’nı okudukları sırada bir takım veliler duygu dolu anlar yaşadı.

İlkokullar arasındaki en iyi İstiklal Marşı’nı okuma yarışmasında, 16 Kasım İlkokulu talebesi Esra Süer birinci, Eşref Bitlis İlkokulu talebesi Sıraç Dilek 2., Gazi Süleyman Paşa İlkokulu talebesi Eylül Ecrim Çamlı üçüncü oluyor.

Ortaokullar arasındaki en iyi İstiklal Marşı’nı okuma yarışmasında, Gelibolu İmam Hatip Ortaokulu talebesi Yüsra Akan birinci, Namık Kemal Ortada Okulu talebesi Arda Aktaş ve 100’üncü Yıl Sulh Ortaokulu talebesi Simay Karaçiv 2., Evreşe Orgeneral Nurettin Ersin Ortaokulu talebesi Rüyasu Özger ise üçüncü oluyor.

Dereceye giren talebelere, ödülleri 12 Mart’ta tertip edecek İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Yazarı Ulusal Şair Mehmet Akif Ersoy’u yâd faaliyetleri esnasında verilecek .

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir