esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Google Plus profili ve +1 optimizasyonu

1 yıl önce
159 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Google sosyal platformu olan Google Plus’ı açtığından beri diğer tüm hizmetlerini birbirine adapte ettiği gibi Google Plus özelliklerini de arama motoruna adapte etmeye çalışıyor. Bunun yanında arama motoru özelliklerini de Google Plus’a adapte etmeye çalışıyor. Bu durumda ilk düşünmemiz gereken şey eğer arama motoru olarak Google, sosyal bir site olan Google Plus’ı önemsiyor ise bizde önemsemeliyiz.

Bu fikirden yola çıkarak var olmamız gereken bir sosyal platform olan Google Plus profil optimizasyonuna devam ediyor yeni bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda +1 butonu kullanımından ve öneminden bahsetmeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi uzun zamandır arama motorunda görünen sonuçların yanında biraz silik şekilde +1 butonu görmekteyiz. Sonucun üstüne geldiğimizde daha belirgin hale gelen bu buton Seo açısından site sahiplerinin çok fazla önemsemesi gereken bir şeydir.

Ne işe yarar?

Arama sonuçlarında teknoloji sitemiz “ Nokia Lumia 900 “ aramasında çıktı. Bu sonuçtan sitemize giren ve memnun olan bir kişi sitemize girdiğinde zaten içeriği paylaşmak isteyecektir. Sitemizden memnun olduğu için bir dahaki aramalarında bizim içeriğimizi gördüğünde girmeden tavsiye amaçlı arama motorundaki sonuca +1 diyerek kaliteyi belirleyecektir. Arama motorunda +1 olarak işaretlenmiş bir sonuç, ya da sitemiz üzerinden +1 olarak işaretlenmiş bir sonuç içeriğin değerini yükseltecektir.

Google Plus’ın bu değerlendirme aracı Google’ın Arama motorunda kullanmak isteyeceği bir özelliktir ve içeriğin değerini belirlemede Google’a ekstra fayda sağlayacaktır. Google Plus’ta +1 ile paylaşılan içeriğiniz herkese hangi profil ile paylaşıldığını gösterecek ve bu içeriği incelemekte tereddüt eden insanlara iyi bir referans olacaktır

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık