esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Google ve Site İçeriği

1 yıl önce
207 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

İçeriğimizi kaliteli yapan şey içerikte verilen bilgiler olduğu kadar ziyaretçinin içeriği pratik bir şekilde bulabilmesi ve içerikten hızlı bir şekilde faydalanabilmesidir.

Güncel ve özgün içerik çok önemlidir.

İçeriğin yeni olması ve daha önce bir yerde yayınlanmaması kalite açısından ilk sırada gelen kriterdir. Bir yerden esinlenmek normal olsa da tamamen kendi bakış açısınız da konuyu işlemeniz içeriğinize değer katar.

  • Tekrardan kaçının.

Sitenizde daha önce yayınladığınız içeriği tekrar yayınlamaktan kaçının. Bir konunun popüler olması zaten onu arama sonuçlarında üst sıralarda çıkaracaktır. O içeriği tekrar paylaşmanız size ekstra bir yarar sağlamayacağı gibi Google’ın gözünden düşmenize neden olabilir.

  • Ziyaretçiler için içerik oluşturun

Sık yapılan hatalardan bir diğeri arama motoru için içerik hazırlamaktır. Örneğin günümüzde çok popüler bir konu var ve ülkemizde çok sık aranıyor. Sizin siteniz o konuyla ilgili değilse sırf hit getirsin diye o konuya sitenizde yer vermeniz size kısa vadede fayda getirecek ama uzun vadede sizi zarara uğratacaktır. Google bu tür sinsi davranışları sevmez. Bu yüzden sürekli Google için değil ziyaretçileriniz yani sitenizin konusuyla alakalı kişiler için içerik paylaşın. Bunu yaparken Google’a yardımcı olacak Seo düzenlemeleri yapmanız Google için yeterlidir.

Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri içerikle alakasız anahtar kelimelerdir. Popüler anahtar kelimeler ekleyerek arama motorunun dikkatini çekersiniz ama bu ziyaretçilerinizi kızdıracaktır. Popüler anahtar kelimelere sahip içeriğin hit getirmemesi veya gelen kişinin hemen sayfadan ayrılması arama motorunun dikkatini çekecek ve arama motoru içeriği kalitesiz olarak fişleyecektir.

Google’ın dikkat çektiği diğer bir konu gizli metinler. Çoğu blog yazarı kullanıcıların göremeyeceği ama arama motorlarının fark edeceği anahtar kelimeleri siteye ya da içeriğe eklerler. Bu sayede ekstra hit kazanmaya çalışırlar. Arama motoru bunu fark ederse sizi sonuçlarda gerilere itebilir. Bu yüzden dikkatli olmak gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık