esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Hacklink nedir?

11 ay önce
188 kez görüntülendi

Hacklink nedir?
seo

Web siteleri hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak amacıyla seo çalışması yaparlar. Seo çalışması yapanların büyük bölümü çalışmalarını etik kurallar çerçevesinde yürütürken seo çalışmalarında etik kurallara uymayan hileli yollara başvuranlarda bulunmaktadır.  En sıklıkla başvurulan hileli yol ise hacklinktir.

Peki, Hacklink nedir?

Hacklink kötü amaçlı bir backlink yöntemidir. Hacklinkte illegal yollara başvurularak Google doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan, trustranki ve pageranki yüksek web sitelerine link eklenmesidir. Bu işlem tamamıyla yasa dışı bir işlemdir. Site sahibi yasal yollara başvurarak şikâyette bulunarak, hacklink yapan kişinin ceza almasına sağlayabilir.

Arama motorları başta Google olmak üzere Hacklink yapan şirketleri tespit ettiği anda arama sonuçlarında gerilere itmekte, hatta indekslerinden dahi çıkartabilmektedir.

Hacklink öylesine yaygınlaştı ki, özellikle pageranki ve trustranki yüksek ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan sitelerin kendilerini sürekli olarak kontrol altında tutarak, sitelerine hacklink yapılıp yapılmadığını tespit etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık