esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

İnfografikler Ve Seo

11 ay önce
189 kez görüntülendi

İnfografikler Ve Seo
seo

Bu konuda ilk söylenmesi gereken infografik nedir olmalıdır. Aslında blog okumaya sosyal medyayı takip etmeye ve çeşitli araştırmalara çok zaman ayırıyorsak mutlaka infografiklerle karşılaşmışızdır.

İnfografik, anlatmak istediğimizi bir görsel üzerinde çeşitli grafiklerle, oranlarla, rakamlarla anlatma biçimidir. Örneğin 2011 yılında sosyal medya için bir sürü infografik yayımlanmıştır. Hangi sosyal medyanın ne kadar kullanıcısı var, bu sitelerde ne kadar vakit geçiriliyor, ziyaretçi eğilimleri hangi yönde gibi konuları grafiklerle, yüzdelerle ve diğer rakamlarla anlatma biçimine infografik denir.

İnfografikler özellikle okumaya, pek zaman ayırmak istemeyenler için harika bir çözümdür. Bir iki sayfada uzun uzun anlatabileceğiniz bir konuyu büyük bir görselde daha basit bir şekilde ve bir çırpıda bilgi alınacak şekilde insanlara sunabilirsiniz. Bu yüzden çok popülerdir ve birçok insan infografiklere bayılır. Peki bu popüler bir bilgi aktarma biçimini neden blogumuzda kullanmayalım. Bize seo konusunda iki şekilde yardımcı olacaktır. Şimdi bundan bahsedeceğiz.

Maalesef internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu internette blog yazısı okumayı pek sevmiyor. Okumayı sevenlerin çoğu haberlerden başka bir şey okumuyor. Eğer kişi Facebook, Twitter ve Google +’nın sadece paylaşım kısmıyla ilgileniyorsa bu 3′ü hakkında yazdığınız yazıları onlara okutmanız ve bilgi vermeniz çok zor. Durum böyle olunca imdadımıza infografikler yetişiyor. Bu sosyal medya ile ilgili de değil. Araştırma yaptığınız her şey hakkında infografik hazırlanabilir. Bu açıdan geniş düşünmek daha iyi olur. Blogunuzun konusu ne ise onun hakkında infografikler hazırlayabilir ya da hazırlanmış yabancı dilde yazılmış infografikleri Türkçe’ye çevirebilirsiniz. İnsanları kumaya ve blogunuzda kalmaya teşvik edebilirsiniz. Hitiniz artar ve sitede kalma süresi uzar. Bunun yanında siteniz eğlenceli hale gelir.

Diğer konu ise görsellerle ilgili. İnfografiğin görsel yani resim fortmatında olduğunu söyledik. Büyük bir resim düşünün 800×5000 piksel boyutunda bir görselle bilgiler veriliyor. Bu görseli kendi sitemize upload edip ve alt kodlarıyla birlikte gerekli isimleri doğru şekilde düzenlediğimizde görsel hitten de çok kazancımız olur. İnfografikler eğer yapabiliyorsak her açıdan bizim için faydalıdır.

Son olarak paylaşmasının kolay olduğunu da söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz. Görseller sosyal ağlarda çok kolay paylaşılır. Paylaştığımızda blogumuza giden bir link ve basit bir anahtar kelime ekleriz. Hitlerimizi daha basit bir şekilde arttırabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık