esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’na ÇED’ten Onay!

10 ay önce
397 kez görüntülendi

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’na ÇED’ten Onay!
seo

canakkaleyoldort

Çanakkale 1915 Köprüsü dahil olmak üzere olmak üzere ,Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale- Savaştepe Otoyol projesi açısından,ÇED pozitif kararı verildiği öğrenildi   .

Karayolları Evrensel Müdürlüğü aracılığı ile inşa edilmesi tasarılanan Kınalı – Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2.kesim otobanı projesi konusunda olarak Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu aracılığı ile incelendi ve değerlendirildi.Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’ndan uygulanan açıklamada proje konusunda olarak ÇED Yönetmeliğinin 14 .maddesi uyarınca    “Etrafsal Tesir Değerlendirmesi Pozitif ”  kararı verildiği belirtildi.
Toplam 324 ,415 km uzunluğu sahip meydana gelen Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale – Balıkesir Otobanı projesinin 1  .    kesimi İstanbul Silivri’den Balıkesir’e dek meydana gelen yollardan meydana geliyor.

2   .kesimi ise 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü ve bağlantı yöntemlerini kapsıyor.Projenin 1915 Çanakkale Köprüsü dahil olmak üzere olmak üzere Malkara Çanakkale kesimi açısından ihale zamanı de başladı.Yap -İşlet-Devret modeliyle yaşama geçirilecek meydana gelen projenin bu kesimi 26 Ocak’ta ihaleye çıkıyor   .

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesinde uygulanan duyuru şöyle;
”   ÇANAKKALE ili ZIL   ,    GELIBOLU LAPSEKI   ,    YENICE   ,    ilcesi    –    mevkindeki KARAYOLLARI EVRENSEL MÜDÜRLÜĞÜ aracılığı ile inşa edilmesi tasarılanan KINALI   –   TEKİRDAĞ   –   ÇANAKKALE   –   SAVAŞTEPE 1   .    VE 2   .    KESİM OTOBANı projesi konusunda olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu aracılığı ile incelenmiş ve değerlendirilmiştir   .

Proje konusunda olarak ÇED Yönetmeliğinin 14   . maddesi uyarınca Bakanlığımızca” Etrafsal Tesir Değerlendirmesi Pozitif ”  Kararı verilmiş olup; ÇANAKKALE Valiliği   ( Etraf ve Şehircilik İl Müdürlüğü)   aracılığı ile kararın halka ilan edilmesi gerekiyor.

Ek Olarak ,mevzubahis projeye ilişkin Son ÇED Raporu ve eklerinde anlatılan hususlar ile 2872 sayılabilir Etraf Yasanına güvenerek yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması,mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan lüzumlu izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği uyarınca yatırımın başlama,inşaat dönemine ilişkili olarak izleme raporlarının Bakanlığımıza ,projede ifa edilecek Yönetmeliğe elbette değişikliklerin de ÇANAKKALE Valiliklerine (Etraf ve Şehircilik İl Müdürlüğü)  iletilmesi gerekiyor . İlgililere ve kamuoyuna duyurulur .”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık