esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Link Bait Ve Link Farm Nedir?

11 ay önce
287 kez görüntülendi

Link Bait Ve Link Farm Nedir?
seo

Arama motorları sürekli kendilerini güncellemektedirler. Bu açıdan şimdi anlatmaya çalışacağımız yöntemler olan Link Bait ve Link Farm kullanışlılığını yitirmiş durumdadır. Peki o zaman bu yazıyı neden yazıyoruz? Bu yazıyı yazıyoruz çünkü bu yöntemler kullanışlılığını yitirdiği gibi tehlikeli hale de geldi. Düşündüğünüz zaman bir backlink bizim için günümüzde nasıl tehlikeli olabiliyorsa şimdi anlatacağımız Link Farm ve link Bait yöntemleri de tehlikeli olabilir.
Link Bait nedir?
Popüler olmak amaçlı, tamamen hit çekme maksatlı yapılan bir paylaşım tekniğidir. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse, çok fazla aranan ama kaliteli şekilde bulunamayan bir içerik oluşturdunuz. Bunu yayınlarsınız. Bunu yayınlamadaki amacınız çok hit getireceğini bilirsiniz ve insanların onu paylaşacağını bilirsiniz. Bu tür içeriklere ve bu tür gelişme tekniğine Link Bait denir. Diğer bir örnek yine popüler olan top 10 yazılarıdır. Örneğin en iyi güvenlik yazılımları ile ilgili bir yazı yazarsınız. Bu gayet ilgi çekici bir içerik olur ve çok fazla paylaşılabilir. Örneğin ülkemiz teknoloji sitelerinden çoğu bu yöntemi kullanmaktadır. En iyi programlardan, en popüler internet sitelerinden, iyi görsellerden oluşan bir liste yapıp sunarlar.Günümüzde sık sık kullanılan bir yöntemdir. İçeriğin dikkatli seçilmesi dışında herhangi bir duruma dikkat etmeniz gerekmez. İçeriği dikkatli seçmelisiniz çünkü ilgi çekmelidir. Yoksa normal bir paylaşımdan öte geçemez.
Link Farm Nedir?
Link Farm bir çok linki barındırmak manasındadır. Link Farm olgusu eskiden çok değerliydi. Bu açıdan birçoğumuzun aklında yer etmiş ve hala iş gördüğü zannedilen bir yöntem olabilir. Çok tehlikeli olduğunu en baştan söylemek gerekir. Tabi ki Link Farmı çok çok özenerek yaparsak yararı olabilir. Link Farm bir grup sitenin toplanıp link alışverişi yaptığı bir sistemdir. Site sahipleri bir grup oluşturur. Gruptaki bütün siteler grubun diğer üyelerine link verir. Bu sayede küçük bir ağ oluşur. Bu yöntem eskiden çok etkili ve arama motorları için çok değerli bir yöntemdi. Günümüzde de birçok kişi tarafından bilinçsizce kullanılıyor ama artık bir faydası yok hatta zararı var dikkat etmeliyiz.
Link Farm nasıl faydalı hale getirilir?
Çok dikkatli olmalı ve grubu özenle oluşturmalıyız. Alakasız backlinkin çok tehlikeli olduğunu hepimiz biliyoruz bu açıdan grubu oluştururken tamamen Bubenzer siteleri bir araya getirmeli ve benzer içerikli sitelere link vermeliyiz. şekilde bir grup oluşturulup linkler dağıtıldığında size en büyük faydayı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık