esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Organik Hit Programları Ne Kadar Doğru?

11 ay önce
211 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Günümüzde internet site sahipleri sitelerini hızlı bir şekilde geliştirmek için çeşitli araçlar kullanmaktalar. Şimdi bir kaç örnek verip bu araçların, hit yardımcılarının kullanımının ne kadar doğru olduğunu basit bir şekilde tartışmaya çalışacağız.

En baştan söylenmesi gerekirse her yazımızda da hatırlattığımız gibi doğal olmayan hiç bir şey doğru değil. Bunu her site sahibinin aklının bir köşesine yazması şart. Bu gerçekle konuya bakış açımızı tazeleyip ilk önce yararlarından bahsedelim. Çok fazla bir yararı olacağını zannetmiyoruz. Bu bir gerçek yararı olsa da en fazla kısa bir dönem için yararı oluyor. Akabinde kazandığımız yapay hiti geri kaybediyoruz. Organik Hit Programları‘nın sağladığı hitler kesinlikle ve kesinlikle arama motorunu kandırmaya yönelik bir harekettir. Bu yüzden kısa vadede faydası olsa da zamanla kazandığımız değeri mutlaka geri kaybederiz.

Bu tür programlar anahtar kelime üstüne çalışır. Bu yüzden belirlediğimiz anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkabiliriz. Belirlediğimiz anahtar kelimelerde yapay bir mevki kazanabiliriz. Ama yine kısa vadede fayda sağlayacak bir durumdur. Kısa süreli site açacaklar için 1 yıl süreyle faydalı olabilir.

Sistem nasıl işliyor?

Yapmanız gereken programın belirlediği bir sınıra ulaşmak. Bu genellikle arama motorunda ilk 10 sayfada sitenin görünmesi şeklinde oluyor. Burada önemli olan hangi kelimelerde ilk on sayfada göründüğümüzdür. Çünkü bu tür programların çalışma prensibi anahtar kelime üstünden yükselmektir. Anahtar kelimeyi yazarsınız o anahtar kelime ile çıkan içerik linkini belirtildiği gibi yazarsınız ve ne kadar hit istediğinizi belirtirsiniz. Akabinde gelen kişinin kaç dakika sitede kalması gerektiğini de belirtip programı çalıştırırsınız. Bildiğiniz gibi gelen ziyaretçinin sitede ne kadar kaldığı da önemli.

Bahsi geçen programlar bize organik hit yani direk arama motorundan gelen bir tıklama kazandırır. Hatta dediğimiz gibi gelen tıklamanın ne kadar sitede kalacağını da belirler. Fakat siteye gelen kişinin geldiği sayfada uzun süre kalması hiç bir şey yapmayıp çıkması da işin doğallığını bozan bir şeydir. Bildiğiniz gibi siteye gelen ziyaretçinin diğer bağlantılara tıklaması bize çok daha kaliteli bir kazanç getirir. Oysa bahsettiğimiz programlar bunu sağlayamaz.

Programın zararları

En başta da bahsettiğimiz gibi doğal olmayan hiçbir şeyin bize faydası yoktur. Eğer ciddi manada site yöneteceksek bu işlere girişmenin anlamı yok. Sitenizdeki içerik kaliteli olmadıktan sonra bu tür programlardan saatte 1000 hitte gelse ve hepsi 10 dk da dursa programı kullanmayı kestiğiniz zaman eski yerine döneceğinizi garanti edebiliriz. Hem kaliteli içerik girip hem de bu araçlarla içeriğinizi desteklemekte bir seçenektir. Fakat kaliteli içerik giren kişilerin bu tür sahte şeylerle zaten zaman kaybetmesine gerek yoktur. Google doğal olmayan bu durumu fark ettiğinde kalıcı zararlar görebilirsiniz. Google’ın son zamanlarda yaptığı güncellemelerle tabir-i caizse terör estirdiğini hepiniz biliyorsunuz. Bu yüzden tamamen doğal olmalı ve kaliteli içerik girip doğru ve profesyonel seo ile ilgilenmeliyiz.

Aynı durum Alexa sıralaması içinde geçerli. Türeyen bazı araçlar Alexa sıralamanızı düşürme vaadi vermektedir. Başarılı olduklarına da şahit olduk fakat bu tür şeylerle zaman kaybetmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira Alexa rankları, backlinkleri ve sıralamaları bizim için hiç bir şey ifade etmiyor. Çünkü gerçek rakamları yansıtmıyor. Alexa sıralamasında düşmeniz için ilk önce sitenize girenlerin Alexa Toolbar kullanmaları gerekiyor. Bu da zaten çok az ziyaretçinin size faydası olduğunu ve çıkan rakamların hiç bir şey ifade etmediğini göstermeye yetiyor. Son zamanlarda bilinçli site yöneticileri Alexa değerlerini umursamayarak doğru bir iş yapıyor diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık