esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

PageRank Nedir?

10 ay önce
273 kez görüntülendi

PageRank, Google’ın bir puanlama sistemidir. Google PageRank ile web sitelerine puan verir. Bu puan 0 ile 10 arasında bir değer taşır.

Peki, Google Page Rank puanlamasını nasıl yapar?

Google PageRank puanlamasını, web sitelerindeki özgün içerik oranına, web sitelerinin bağlantılarına, bağlantı veren sayfaların kalitesine bakarak yapar.

Eğer iyi bir içeriğe sahip olursanız, diğer siteler sizin bağlantılarınızı kendi sitelerinde vereceğinden Google’ın PageRank sisteminden, yüksek puan almanız kaçınılmaz olacaktır. Tabi bu tam puan alacağınız anlamına gelmemelidir. Her sitenin mutlaka bir eksiği vardır. Google uzmanları web sitenizi kontrol ettiklerinde, eksiğinizi mutlaka yakalayacaktır. Tam puan alan hiç mi çıkmaz? Nadir olarak çıkabilir. Çünkü bu işin uzmanları da var. Web sitesi, PageRank, seo, Backlink gibi kavramlara uzak olmayan kişiler PageRank sisteminin sizi tabi tuttuğu sınavdan başarı ile geçmenizi sağlayabilir. Ayrıca web tasarımı konusunda da uzmanlarla çalışan sitelerin elde edecekleri PageRank puanı daha fazla olacaktır.

Tam PageRank puanına sahip olan web sitelerine verilebilecek en güzel örnekler ise Google, Facebook, Twitter ve Yahoo gibi dünyanın önde gelen sitelerdir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık