esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Profesyonel Yeni Site Sahipleri ve Seo

11 ay önce
181 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

İlk önce yeni açılan bu sitelerin bizi hangi açılardan tehdit edeceğine karar vermeliyiz. Bu şekilde daha hızlı ve doğru çözümü bulabiliriz.
• Yeni sitelerde profesyonel seo yapılmış olabilir.
• Seo’ya büyük yatırım yapılmasa bile aktif organik aramadan ya da reklamlardan bolca faydalanılıyor olabilir.
• En kötüsü seo yapılmış ve çok önemli bir bütçe ile yapılmaya devam ediliyor olabilir.
Yukarda saydıklarımız karşımıza çıkabilecek en çetin rakiplerdir. Böyle bir rakibi seo açısından geçmek zor olacaktır.

Bizim uzun zamandır yayın yapıyor olmamız en büyük avantajımızdır ama zamanla kaybolur. Seo’ya sürekli yatırım yapan yeni rakibimiz kısa zamanda bizi geçebilir.

Peki ne yapmalıyız?

Google‘ı kandırmaya çalışan yeni rakiplerimize önlem almaya çalışmak yanlış olur zira o şekilde düşündüğümüzde bizimde aynı şekilde davranmamız gerekir. Saklanmış anahtar kelimeler, gereksiz backlinkler, çeşitli programlar, gayri ahlaki yollar vb. Bu şekilde davranamayacağımız için biz bildiğimiz yoldan gitmeliyiz. Şimdi ciddi rakiplerimiz için yani en kötüsü için düşünelim.

Anahtar kelimelerimizi değiştirebiliriz

Kategorimizle ilgili ama genel anahtar kelimelerden farklı çeşitli kelimeler kullanabilir ve onlarda yükseliriz. Bu sayede aynı anahtar kelimelerde bir nebze olsun yeni ama kısa zamanda güçlenecek rakibimizin yatırımlarının altında ezilmemiş oluruz. Bunu yaparken kullanacağımız anahtar kelimelerin trafik sağlayan kelimelerden seçilmesi de önemlidir. Hit kaybı ve gelen hitin sitede kalmaması bizi zaten rakibimiz olmasa da sıralamadan düşüreceği için anahtar kelime seçimine özen göstermek şart.

İçeriğimizi daha da güçlendirebiliriz

İçeriğimizin optimizasyonuna son derece önem verir çok daha kaliteli içerik için çalışırız. Bunun için profsyonel destek alabiliriz. İçeriğimizi her zaman güncel tutarız. Kategorimizle ilgili çok önemli konular paylaşır ziyaretçilere yardımcı oluruz. Bu sayede isim yapar ve akılda da kalırız.

Bizde seo yatırımı yapabiliriz

Seoya önem veren bir siteyle mücadele etmenin en kolay yolu yine seoya önem vermektir ki diğer şartlar sıfırlandığında değişebilen tek şey aldığımız hizmetin kalitesidir. Bu biraz masraflı olabilir. Profesyonel seo hizmetleri cidden önem verilmesi gereken bir iş olduğundan masrafları göz ardı etmek şarttır.

Cidden sanal ortamda var olmak ve kaliteli bir site yaratmak için seo şarttır. Bunu ürünlerimizin tanıtımını yaptığımız siteler açısından düşündüğümüzde masrafların oturup düşünüleceği bir şey olarak da görmüyoruz. Ürün tanıtımı ve satışının yapıldığı sitelerimizin mutlaka profesyonel seo hizmeti almış ve alıyor olması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık