esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

SEM = Arama motoru pazarlama

11 ay önce
163 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Arama motoru pazarlama ( Search Engine Marketing ) optimizasyonu ve reklam yoluyla arama motoru sonuç sayfalarında kendi görünürlüğünü ( SERPs = arama motoru sonuçları sayfası) artırarak web sitelerinin tanıtımını içeren İnternet pazarlama şeklidir.SEM arama motoru optimizasyonu ( SEO ) kullanımı ayarlanıp veya web sitesi içeriği, tıklama başına listeleri arama motoru sonuç sayfalarında veya kullanımda daha yüksek bir ödeme ile ön sıralamada yer elde etmek için yeniden yazılabilir.Arama motoru pazarlama ücretli ve ucretsiz olarak arama motorlarından trafik ve görünürlük kazanma süreci için yapılır ve şunları kapsar:

SEO: Paralı veya bedava listeler üzerinden trafik sağlamak.

SEM: Ödemeli arama listeleri üzerinden trafik sağlamak. Orijinal adı “arama motoru pazarlaması , “kısa ibaresi ” arama pazarlama ” şimdi genellikle SEO ve Search Engine Marketing üzerine şemsiye terim olarak kullanılır . İfade artık “arama motoru pazarlama ” – ya da  SEM- şimdi genellikle ücretli arama faaliyetlerini tanımlamak için kullanılır.

Evet, biraz kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum – ama bu işlerin nasıl geliştiğini anlatmak ise oldukça uzun bir yazı yazmamı gerektirir.

SEO ve Search Engine Marketing hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, bu yazının sonundaki cevapla bölümünden istekte bulunabilir. istenilmiyen birşey için zaman kaybetmek istemiyoruz.

SEO Marketing veya Ücretli arama pazarlama Nedir :

Search Engine Marketing arama motorlarına reklam satın alarak trafik kazanma sürecidir . En çok kullanılan paralı reklamlar CPC / PPC olarak satılır, ödemeli arama denir ve bazen CPC ( maliyet başı tıklama) veya PPC (tıklama başına ödeme) pazarlama olarak adlandırılırlar.

SEM ile SEO ( arama motoru optimizasyonu ) ve ödenen arama faaliyetlerinin amacı kısa zaman içinde netice vermesi içindir.

Biz bu bölümde genel olarak arama pazarlama hakkında pratik ipuçları ve taktikleri icin kullanilan baslıklarla yetinicez şimdilik :

 Search Engine Marketing NASIL UYGULANMALI!

Arama pazarlama çeşitlinin yönleri hakkında düzenli bir dizi yayınlamak tabiiki isteriz. Ama bu bize gelicek istek üzerine yapılıcaktır.

Başlıklar şunlardır :

Marka olusturma yardımı

Dönüşüm Bilimi (ziyaretçinin alıcıya donüştürülmesi)

Yerinde Siperlerde

Sade davranım

Küçük güzeldir

Sadece Ticaret

Search Engine Marketing konusunda yazılmış makaleler, Biz de dahil olmak üzere :

Arama Pazarlama: Marka

Search Marketing: Genel arama ve tarama

Marketing: Açılış Sayfaları

Search Marketing: Yerel Arama Pazarlama

Search Marketing: Mobil

Search Marketing: Halkla İlişkiler Search

Marketing: Ara Dönem Araştırma

Search Marketing: Alışveriş Arama Pazarlama

Search Engine Marketing Araçları : Arama motoru pazarlama araçları hakkında yazılan hikayeler topluluğudur. Aşağıdaki konuları içerir:

Search Engine Marketing Araçları : Kelime Araştırma

Search Engine Marketing Araçları : Bağlantılar

Search Engine Marketing Araçları : URL kısaltması

Search Engine Marketing Araçları : Web Analytics

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık