esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Seo Nasıl Yapılır

11 ay önce
172 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Herkesin aklında ve dilinde bu soru dolaşıyor. Doğru seo nasıl yapılıyor da siteler üst sıralara geliyor. Aslında açıklaması net olarak yazılıp çiziliyor. Belli başlı çizgilere oturmuş durumda şuan. Ancak bilinmeyeni ise hiç birimiz anlatmıyoruz. Nedeni oldukça basit, sektörün içinde elle tutulur üst düzey seo bilen kişi sayısı belli durumdadır.

Hepimiz arama motoru optimizasyonu hakkında bir şeyler biliyoruz. Ancak bilgimizin doğru olup olmadığını tam olarak emin olduğumuzu bilmiyoruz. Eminim dediğimiz seo tekniği hakkında biraz bilgimiz var ama maalesef ters tepince ne yapacağımızı bile bilmiyoruz. Açıyoruz forumlarda ilgili ilgisiz tüm sayfaları okuyup duruyoruz. Bir bilene sormalı diyoruz ama acaba karşınızdaki forum yazarı bir bilen mi? Bilgisine ne kadar güvenebileceksiniz. Elle tutulur gözle görülür hangi bilgisini paylaşmış ki bizlerin bilmediği?

Daha uzar gider bu soruların ardı arkası kesilmez. Değerli arkadaşlar, seo her geçen gün gelişiyor ve yeni güncellemelere maruz kalıyor başarılı olmaya çalıştığımız tüm siteler. Standart seo teknikleri kullanmak tabi ki doğru gibi gözükse de projenin niteliklerine göre hareket etmek gerekmektedir. Geçenlerde bir arkadaşım kendi bloğunda belirttiği gibi kaç kişi acaba google’ın yönergelerini açıp tam anlamı ile öğrenmek için resmi sayfalarını okudu? Kaç seo uzmanı acaba burada yazılanların gerçek olarak uygulamasının nasıl olması gerektiğini analiz etti merak ediyorum.

Klasik 3 maddelik yönergeler sayfasında detay yazıları yorumlayıp müşterisi olduğu sitenin yapısına uygun halde tatbik ediyor. Öğrenmiş bir backlink alıp title ve description yazarak ilk sayfaya gelme çabası gidiyor. Backlink paketleri alarak bir anda hızlı yükseliş trendi yakalayarak müşteriyi memnun etmek çabası gösteren arkadaşların basit bazı hataları mevcut. İşin özünü iyi analiz edip hatasız bir on page seo ile düzenleme bile yapmadan işe girişenler mevcuttur. Bu tip uygulama ilerleyen zamanda hataya neden olduğu gibi deneme yanılma yöntemi ile bir yerlere gelme çabası maalesef sonuçta kötü olmaktadır.

Google seo uzmanı öncelikle sitenin kod yapısını iyi çözerek hatalı yerleri biliyorsa kendi html bilgisi bilmiyorsa yazılımı yapan firmaya değiştirtmesi gerekir. Url yapısı, heading etiketleri gibi daha 20 ye yakın maddelik site içi seo yapılanması bitmeden dış bağlantı almak faydalı olmayacaktır. Temeli olmadan bir bina dikmeye benzer ve kısa zamanda çökmeye mahkumdur.

Dışarıdan alınacak backlinklerin ise kaliteli yerlerden alınması gereklidir. İlgili sayfanın değerini yükseltmek 3-5 adet tanıtım yazısı almakla bitmemektedir. Rakip analizi yapılmalı ve daha kaliteli sitelerin sizin web sayfalarınızı kaliteli bulduğu için önermesi gerekmektedir. Alexa rank gibi Trustrank  ve pagerank gibi değerlere oynamak yerine öncelikle kullanıcıya oynamak sitenin geleceği açısından çok daha kıymetlidir. Siteniz için seo yaptırmak isterseniz detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan C Class IP Seoya Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık