esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Seo sektörü hızla büyümeye devam ediyor

1 yıl önce
170 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Rekabetin büyük oranda internete kaymasıyla birlikte, Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınmasını sağlayan arama motoru optimizasyou çalışmaları günümüzde önemini fazlasıyla arttırdı.

Günümüzde kurumlar sundukları hizmet ve ürünlerle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alabilmek amacıyla Arama motoru optimizasyonu (Seo) hizmetine ağırlık vermeye başladılar.

Blue Caribu tarafından hazırlanan infografiğe göre, dünya genelindeki 863 milyon web sitesinde Seo terimi yer alıyor.  Google’da saniyede 3,5 defa Seo kelimesi aranıyor. Kelime gruplarında ise en fazla seo servisleri, seo şirketleri ve seo araçları kelime grupları aranıyor.

Sosyal medya mecralarında da seo kelimesi fazlasıyla ilgi çekiyor. Microblog sitesi Twitter’da seo ile ilgili her ay ortalama 248 bin tweet yazılıyor. 60.195 kullanıcının biyografisinde seo kelimesi geçiyor.

Seo öylesine hızla büyüyen bir sektör haline geldi ki, Amazon’da seo ile ilgili basılı kitap sayısı 2696’ya ulaştı. Görünen o ki seo ile ilgili basılı kaynaklar önümüzdeki dönemde daha da artacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık