esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

SEO Ve URL Yapısı

1 yıl önce
197 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Arama motorları ve özellikle Google’ın çok titiz bir tavır takındığı URL yapısı yine içeriğinizin üst sıralarda çıkmasını sağlayabilecek bir etkendir. En kötü ihtimal içeriğinizin daha hızlı indekslenmesine katkı sağlayacaktır.

Çoğu site bazı nedenlerden dolayı kısa Url yapısı kullanır. Oysa p20 veya diğer anlaşılmaz parametreler yerine sayfanın ya da herhangibir yazının başlığını kullansak hem ziyaretçi için hem de arama motorları için çok iyi olur.

URL’lerinizin yapısını geliştirin…
Özellikle WordPress tabanlı sitelerde bu kalıcı bağlantılar kısmı ile çok basit bir şekilde yapılabilir. Kalıcı bağlantılar sekmesine geldiğinizde url yapısını kendiniz belirleyebileceğiniz en alttaki seçeneği işaretleyip boşluğa (postname) yazınız. Bu şekilde WordPress’te içerik girerken sistem urlyi başlıktan oluşturacaktır. Bunun yanında WordPress gibi bir sistemde içeriği girerken urlyi manuel ayarlama şansınızda vardır.

Seoya Faydası Nedir?
Anlaması kolay url seçimi hem ziyaretçinin hem de arama motorlarının işini kolaylaştıracağından Seo‘ya büyük katkı sağlayacaktır. Anlaşılır bir url yapısı kullanıp arama sonuçlarında çıktığınızı düşünün bir ziyaretçi karmaşık bir urlye mi gider sizin ki gibi okuyabildiği bir urlye mi siz karar verin.

Diğer bir faydası, urllerin aynen kısa tanımlar gibi arama sonuçlarında göründüğünü biliyorsunuzdur. Bunun yanında Google ilgili anahtar kelimeleri nasıl başlık, kısa tanım gibi her yerde kalın olarak gösteriyorsa urlde de aynı şekilde kalın gösterip ziyaretçinin dikkatini çekmeye çalışacaktır. Bu özellikten sadece düzgün url yapısı kullanan siteler faydalanabilecektir. Bunun da seo açısından çok büyük faydası vardır.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık