esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Seo’da Özgün İçeriğin Önemi

11 ay önce
381 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Bilindiği üzere SEO denince akla ilk gelen unsurlardan bir tanesi hatta ilki bilgi verici, benzersiz ve özgün içerik oluşturmaktır. Birçok site, çeşitli makale dizinlerinden özgün olmayan makaleler alıp onları yayınlamayı tercih etmektedirler. Ancak bu durum, özellikle son güncellemelerle birlikte gittikçe tehlikeli bir hal almaktadır. Google sürekli vurguladığı özgün içerik arayışına daha fazla önem göstermeye başlamıştır.

Özgün içeriğin SEO için olumlu getirilerinden bahsetmek gerekirse;

ÖZGÜN İÇERİK LİNK GETİRİR

Off-site link inşasına aktif olarak başlamış olmasanız bile, yazacağınız özgün içerikler sayesinde doğal linklerden oluşan küçük bir link portföyü oluşturduğunuzu fark edeceksiniz. Belki birisi sitenizin ürün sayfasına link vermiş, bir blog yazısında size atıfta bulunabilir veya bir makalede sizden alıntı yapabilirler. Bu doğal linkler tamamen sizin içeriğinizden ortaya çıkmaktadır. İnsanlar ilginç, eğlenceli, bilgi verici veya kullanışlı içerikleri beğenir ve linkler.

ÖZGÜN İÇERİKLER SAYGINLIĞINIZI ARTTIRIR

İnternet dünyasında, saygınlığınız ancak ciddi anlamda kaliteli içerikler girdiğiniz takdirde artacaktır. Oluşturduğunuz özgün içeriklerle, hem arama motorlarına hem ziyaretçilere hem de rakiplerinize kendinizi kanıtlamış olacaksınız. Başka sitelerden içerik alıp kullananların hiç de iyi bir şekilde anılmadıklarını siz de biliyorsunuzdur.

ÖZGÜN İÇERİK SİTENİZİN BULUNMASINI KOLAYLAŞTIRIR

Yarattığınız özgün içerikler hem arama motorları tarafından hemen algılanıp indekslenerek üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacak, aynı zamanda belirlediğiniz anahtar kelimeleri içeriğinizde uygun ölçüde kullandığınız takdirde ziyaretçilerin de sitenizi bulması kolaylaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Disavow Nedir Disavow Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık