esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Site Tanıtımlarında Yapılan Yanlış Uygulamalar

1 yıl önce
159 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Seo yaparken bazı insanlar her yere link koymak isterler. Sürekli birilerine tıklamaları için link göndermek ve ya çeşitli yerlerde insanların gözüne sürekli linkler sokmak çok sıkıcı olabilir. Bu şekilde bir çalışma içine girmeyin. Sitenizin reklamını ya da tanıtımını yaparken belli kurallara uyun ve sakin olun. Agresif tavırlar uzun vade de başınıza dert açabilir.

Tanıtım için sosyal medya sitelerini sürekli olarak kullanın

Son zamanların en popüler internet siteleri kategorisinde sosyal ağlar bulunuyor hiç şüphesiz. Yapılan araştırmalar internet kullanan insanların büyük çoğunluğunun en az bir sosyal ağda profile sahip olduğunu doğruluyor.Sosyal ağların tanıtım için ne kadar uygun yerler olduğunu anlamamız gerek ve sosyal ağları doğru şekilde kullanmamız sitemiz için şart.

Sosyal ağlar sayesinde paylaşımlarımızla ilgili insanları daha kolay buluruz. Ama unutmayın ki amacımız onları rahatsız etmek değil ilgili oldukları içeriğe daha kolay erişmelerini sağlamak. Bu konuda söylenebilecek en doğru şey onları zorlamayın. Bırakın ilgili oldukları içeriğe kendileri gelsinler. Siz sadece ilgi duyabilecekleri şeyleri daha kolay bulmalarını sağlayın. İşte sosyal ağlar bu yüzden çok önemlidir. Facebook grup ve sayfalar, Google Plus sayfalar, Google Gruplar, Twitter’ın kendisi bunun için son derece uygun yerlerdir. Örnek verelim;

İnternet sitenizin Twitter hesabıyla cep telefonu paylaşımları yapıyorsunuz. Sitenizde yayınladığınız yeni cep telefonu haberlerini Twitter’da paylaşıyorsunuz. Twitter’da bu paylaşımlar yayıldıkça cep telefonuyla ilgili daha fazla haber almak isteyenler sizi takip etmeye başlayacaktır. Bu durum onlara haberlere daha kolay ulaşma imkânı sunacaktır.

Yapılan yanlışlar

  1. Her yeni içeriğinizi paylaşmayın. Küçük paylaşımlardan kaçının büyük düşünün ve insanların sitenizde daha çok vakit geçirmesini sağlayacak sosyal ağ paylaşımları yapın.
  2. Sosyal ağlardaki hesaplarınızla insanları sitenize gelmeye zorlamayın. Bunun için çeşitli gayri ahlaki yöntemler kullanmayın. Bu şekilde sitenize gelen insanlar sitenizden hemen çıkacağı için uzun vadede size zarar vereceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık