esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Sosyal Medya Profillerinde Seo’nun önemi

1 yıl önce
214 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Son zamanlarda günlük hayatımızda oldukça kullandığımız sosyal ağlar her yönden bizim için önemli olmaya başladı. Artık insanlar blog tarzında sosyal ağlar oluşturuyor ve fikirlerini oradan bildiriyor. Örneğin bir Facebook sayfası açıp oradan çeşitli paylaşımlar yapıyor. Yazılarını oraya yazıyor veya resimlerini oraya yüklüyor. Bir blog kadar etkili olur mu ya da bir blogtan daha mı etkili olur orası tartışılır. Ama bunu yapan insanlar var. Aynı şey Google Plus içinde geçerli. İnsanlar blog tarzında bir sayfa açıp fikirlerlerini oradan yaymaya başladılar. Bu durum zamanla çoğalan örneklere sahip olacaktır. Örnekler çoğaldıkça önemi artacaktır. Bu yüzden tıpkı bloglar gibi bu tür sosyal medya sayfalarının da seo açısından desteklenmesinin gerekliliğinden bahsedeceğiz.

Son zamanlarda web sayfalarını geliştirmek için başvurduğumuz en popüler yöntemlerden biri sosyal medya. O halde güçlü bir blog için sosyal medyada bir profil gerekliyse bunu kolaylaştırmak için o sosyal profilinde güçlü bir seo ile desteklenmesi, arama motorları için optimize edilmesi şarttır.

Google 2011’in başlarından beri sosyal ağlardaki paylaşım ve yorumları da arama sonuçlarına dahil ettiğini vurguluyor. İlk başlarda Twitter bu tip aramalarda çok popüler bir siteydi. Fakat Google Plus’ın popülerlik ihtiyacı ile birlikte Google’ın öncelikleri değişince Twitter geri plana itildi. Tabi diğer sosyal sitelerde öyle Artık ilgili aramalarımıza Google Plus paylaşımlarını ya da ilgili profilleri arama sonuçlarımızda görebileceğiz. Bu durumda ilk aklımıza gelen elbette güçlü bir bloğu güçlü bir sayfa ile destekleyip hem link inşası yapmak hem de gelen hiti arttırmak olacaktır.

Güçlü bir sayfa için Google Plus’ı örnek alıp sayfamızı nasıl güçlendiririz ve arama sonuçlarında Google Plus sayfamızı nasıl görünür hale getiririz bunu anlatmaya çalışacağız. Google Plus’tan yola çıkmamızın tek nedeni Google’ın en büyük arama motoru olmasıdır.

İlk yapmamız gereken şey Google Plus sayfamızı optimize etmektir. Tıpkı bir blog gibi onunda arama sonuçlarında çıkması için optimize edilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık