esenyurt böcek ilaçlama
DOLAR: 3.65 TL
EURO: 4.30 TL

Yahoo Harici Backlink Kontrol Siteleri

1 yıl önce
187 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
seo

Yahoo’nun backlink inceme aracını kapatmasından sonra, neredeyse çoğu backlink servisleri yahoo site explorer kullandıkları için kapanmak veya yeni alternatifler bulmaya çalıştılar. Bundan dolayı da backlink analizi yapan, rakiplerini inceleyen insanlarda havada kaldı.

Bu yazımızda yahoo harici backlink analizi yapan, sitelerinizin aldığı backlinkleri incemenizi yarayan birkaç websitesini paylaşacağım.

1. Blekko;

Blekko daha çok backlink aracından ziyade arama motoru. Fakat bize bazı seçenekler sayesinde backlinklere bakma fırsatı sağlıyor. Mesela ceoyvyqwepwiserepmdm.legsq.uk2.gsr.awhoer.net /seo şeklinde arama yaptığımızda seo ile ilgili olarak bilgiler sunabiliyor bize. Örneğin inbound bu siteye verilen linkleri görmemizi sağlıyor. Bazen hatalı sonuçlar versede, Link veren domainin hangi sayfalarından link verilmiş,gruplandırma şeklinde göstermesi işimize yarıyor.

2.  Ahrefs.com:

Şu anda sistemlerini değiştirdiler. Değiştirmeden önce yeni eklenen/ Silinen backlink sayısını gösteriyordu. Yine gösteriyorlar ama nedense şu anda bir sorun var. Zaten beta olarak yayına soktular. Üye olmadan az sayıda backlinkleri gösteriyor. Üye olduktan sonra da 500′e yakın backlinki gösteriyor. Aynı zamanda toplu şekilde hangi anchor’dan kaç tane backlink alındığınıda gösteriyor.

3. Exalead:

Rakip sitelerin 1000′e yakın backlinklerini üyeliksiz görebiliyoruz.

4. Linkdiagnosis.com:

Bu site firefox ile çalışıyor. Sağ üstte firefox eklentisi kurup, backlink aramasına başlayabilirsiniz. Backlink alınan sayfadaki title, anchor, sayfa rankingleri gibi birçok bilgiyi gösteriyor. Eğer üye olursanız backlinkeri report olarak kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede daha sonrada görebiliyor, csv formatında indirebiliyorsunuz.

5. Open Site Explorer:

Seomozun aracı. Üyelik alarak detaylı şekilde kullanabilirsiniz. Üye olurken eğer kredi kartı numaranızı verirseniz 1 ay ücretsiz üye olabiliyorsunuz.

Bunların Tümü web tabalı backlink analiz siteleridir. Bilgisayar üzerinden çalışan programları ise bir diğer yazıda yazacağım.

Bir önceki yazımız olan Arama motoru nedir ve Nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık